Новини

2017-07-02
Пілотна «Школа директорів» відбулася у Києві.
23 - 25 червня 2017 рoку в Києві відбувся пілотний тренінг «Школа директорів» —для учасників конкурсного відбору на вакантні посади керівників навчальних закладів Києва організований Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» спільно з ГО «Київська міська організація «Батьки SOS» в рамках проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні». Проект реалізується за фінансової підтримки Програми підтримки освіти Фонду «Відкрите суспільство» (ESP OSF, Будапешт). Захід проведено у співпраці з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Київським міським будинком учителя.

Запросивши до участі у тренінгу освітян, які прагнуть спробувати свої сили у відкритому конкурсі на заміщення вакантних посад керівників навчальних закладів, організатори одержали вдвічі більше заявок, аніж передбачалось форматом тренінгу. До тренінгу було запрошено 26 учасників – переважно учителів та заступників директорів столичних шкіл.

У перший день досвідом участі у відкритому відборі та роботи на посаді керівника навчального закладу поділились директор Київської гімназії східних мов №1 Оксана Проскура та директор спеціалізованої школи №53 з поглибленим вивченням німецької мови Тамара Ільченко. Тренери дали низку практичних порад, зокрема: як готувати себе до участі у конкурсному відборі, як вирішувати кадрові питання та формувати команду однодумців тощо. Рекомендації щодо способів розв’язання конфліктних ситуацій учасники тренінгу одержали під час жвавого, інтерактивного спілкування із психологом, досвідченим тренером, заступником директора Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, професором Людмилою Карамушкою. Завершив перший день тренінгу Іван Юрійчук, головний спеціаліст Державної інспекції навчальних закладів України, який ознайомив учасників з особливостями діяльності ДІНЗ, надав вичерпну інформацію щодо підстав та процедур перевірки навчальних закладів.

Другий день було присвячено розгляду перспектив реформування шкільної освіти. Співзасновник ГО «Батьківський контроль» Оксана Макаренко презентувала ключові положення концепції «Нова українська школа» (усі учасники тренінгу отримали інформаційну брошуру «Нова українська школа: концептуальні засади реформування середньої школи»). Радник Міністра освіти і науки України Іванна Коберник (ГО «Батьківський контроль») сфокусувалась на проблемах партнерства та співпраці між усіма учасниками освітнього процесу: батьками, учителями, керівниками шкіл. Ключем до такого партнерства має стати взаємна довіра: суспільства – до школи, педагогів – до батьківської громади. Про новації, які очікують на школи із ухваленням нового Закону про освіту, слухачі тренінгу мали змогу почути «з перших вуст». Про це розповіла експерт «Реанімаційного пакету реформ», директор середньої загальноосвітньої школи №5 Світлана Олексюк. Власним журналістським та педагогічним досвідом щодо формування позитивного іміджу школи поділився із учасниками тренінгу директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури Сергій Горбачов.

В останній день фаховий юрист Роман Бондаренко представив низку конкретних ситуацій, на прикладі яких розглянув правові аспекти дій керівника навчального закладу. Співголова ГО «Батьки SOS» Олена Бондаренко розповіла про типові порушення в навчальних закладах та подала поради, як їх уникнути. Питанням залучення позабюджетних коштів та фандрайзингу в освіті було присвячено презентацію Альони Парфьонової (ГО «Батьки SOS»), а Дмитро Брідня, голова Батьківської ради гімназії «Мілленіум» №318, поділився успішним досвідом участі навчального закладу в проекті «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Києва». Про завдання та пріоритети міської влади у питаннях освіти розповіла директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена Фіданян. Учасники тренінгу мали змогу дізнатись про особливості конкурсного відбору на вакантні посади директорів столичних навчальних закладів у 2107 р. та отримати відповіді на свої численні запитання.

Деякі з відгуків про тренінг

Світлана Мірошниченко (Вчитель французької мови, заступник директора в Спеціалізованій школі № 20): «Три дні промайнули, як мить. Кожен день був цікавим і насиченим. /…/ Цей тренінг - абсолютно унікальна і виправдана ідея!

Любов Штефан (Заступник директора з навчально – виховної роботи комунального закладу "Вечірня (змінна) школа ІІ-ІІІ ступенів № 18"Деснянського району міста Києва): «Готуючи один з якихось чергових звітів для управління освіти, спіймала себе на тому, що сиджу вся внутрішньо стиснувшись: скукожилась, як та наполохана білочка. І ось добігає кінця другий день тренінгу, заворожено слухаю Світлану Олексюк і розумію, що плечі буквально розправляються! Просто ковток свіжого повітря! Дякую організаторам за нові знання, враження, знайомства»!

Олена Притула (спеціалізована школа №329 «Логос»: «…відбулося багато цікавих зустрічей з директорами шкіл - яскравими людьми, неординарними особистостями, які мають свою позицію і знають, як її відстояти…»