Новини

2014-09-02
Тарас Фініков про враження та результати візиту до Польщі делегації від Міністрества освіти та науки України
Untitled document

Цей візит української делегації до Республіки Польща, на мою думку, виявився дуже доречним і дочасним. Можна виокремити кілька вражень і певні результати.

Стосовно вражень: ми побачили чітку налаштованість як у Міністерстві науки і вищої освіти, так і в Міністерстві народної освіти на швидкий розвиток двостороннього освітнього співробітництва та допомогу Україні у "вбудовуванні" до системи європейських освітніх програм. Дуже цікавим і повчальним є досвід трансформації Польської Академії наук та формування обопільно вигідних партнерств між її науковими інститутами та університетами. Кращі університети Польщі - Варшавський та Ягелонський радо відкрили для нас двері та показали свою готовність до всілякої підтримки української академічної спільноти в прагненні до реформування та високої якості національної освіти.

Реальним результатом стала домовленість про надання вже з поточного навчального року польським урядом п’ятисот річних стипендій для українських студентів та п'ятдесяти стипендій — для аспірантів з України. Перша частина цих стипендій буде виділено вже восени для студентів та аспірантів - вихідців з Донбасу. Досягнуто домовленостей про розгортання широких обмінів молоддю, оновленню Угод про співпрацю між українським та польськими Міністерствами. Дуже плідними стали контакти в польських університетах, що дозволило започаткувати нові партнерства, організацію низки наукових семінарів та конференцій, підготовки спільних видань та програм об’єднаних дипломів.

Резюмуючи, можна сказати, що ми всі знов відчули з боку польських колег почуття солідарності, відкритості та реального прагнення до різноманітної спільної діяльності.

 

Т.Фініков, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики»